Jak dodać miejsce?

Jak dodać miejsce do serwisu?

Poradnik

Dodanie nowego miejsca nie powinno sprawić nikomu większej trudności. Zaczynamu od kliknięcia w menu zakładki DODAJ MIEJSCE po czym zostaniemy przeniesieni do strony z formularzem. Formularz składa się z pięciu plansz. Pola wymagane oznaczone są czerwoną gwiazdką, dodatkowo każde pole posiada stosowną wskazówkę. Nie martw się, jeżeli nie jesteś pewien jakiejś informacji, np. pasma górskiego. Każdy wpis przechodzi moderację i w razie wątpliwości skontaktujemy się z Tobą.

Namiary GPS to jedna z najważniejszych informacji. Dokładne koordynaty pozwolą znaleźć schronienie nawet we mgle, śnieżycy, czy zupełnej ciemności. Format jakiego użyjesz nie ma większego znaczenia. Jeśli nie wiesz jak ustalić koordynaty GPS, skorzystaj z naszego mini poradnika. Pokazujemy w nim, jak odczytać je w popularnych aplikacjach i witrynach internetowych.

Klasyfikacja obiektów:

Ambony

Jak wyglądają, chyba każdy wie 😉 Dodajemy tylko te, które dają schronienie od deszczu, czy wiatru. Najlepiej oczywiście, gdy można by się w niej przespać albo nawet napalić w piecu 🙂

Bacówki

Bacówki i szałasy pasterskie, generalnie budynki związane z wypasem. Od tych małych bez okien, z dwuspadowym daszkiem po okazałe z kamienną podmurówką.

Chatki z piecem

Każdy rodzaj obiektu z piecem. Zdajemy sobie sprawę, że część z nich może być szałasami, schronami, a nawet ambonami 😉 To taka, trochę sztuczna kategoria, ale ułatwia odnalezienie schronienia z ogrzewaniem.

Schrony

Schrony turystyczne dające ochronę przed opadami i wiatrem będące częścią infrastruktury turystycznej. Najczęściej zamykane, nierzadko z oknami.

Wiaty

Najczęściej dość „ażurowe” konstrukcje, nie chroniące przed wiatrem i zacinającym opadem. Przeważnie jedyną opcją noclegu w wiacie jest hamak.

Wieże widokowe

Dodajemy tylko te, dające chociaż namiastkę ochrony przed opadami.

Obiekty nie mieszczące się w tej klasyfikacji zaznaczamy, jako: Inne. Jeśli w danej lokalizacji jest kilka różnych, wybieramy jeden (dający najlepsze schronienie), a o reszcie wspominamy w opisie.

Na trzeciej planszy podajemy informacje o dostępie do wody. Jeśli wymaga ona uzdatnienia, należy taką informację zamieścić w opisie miejsca. Sam Opis miejsca daje możliwość dodania szczegółowych informacji o obiekcie, niuansów związanych z dotarciem lub pobytem (regulaminy, legalność biwaku). Dobrą praktyką jest ujęcie tutaj rzeczy, które np. wymagają naprawy, ew. propozycji doposażenia w potrzebny sprzęt (miotła, siekiera, itp.).

Za pomocą kolejnej, czwartej planszy dodajemy zdjęcia. Ponieważ jedno zdjęcie mówi więcej, niż tysiąc słów, jest to wymagane, do dodania obiektu na mapę. Zdjęcia powinny przedstawiać obiekt (najlepiej bez wizerunku ludzi), a nie zdolności fotografa 😛 Dopuszczalne rozszerzenia to: jpg, png, bmp, gif, a wielkość pliku to maksymalnie 2 megabajty. Jeśli plik jest za duży, należy go zmniejszyć chociażby w paincie 😉

Ostatnim krokiem jest podanie Twojego imienia lub pseudonimu (będzie to podpis osoby dodającej obiekt) oraz maila w celu weryfikacji i ewentualnego kontaktu. Po wszystkim otrzymasz potwierdzenie dodania obiektu, a po sprawdzeniu przez moderatora, zostanie on dodany do naszej mapy.

Dodaj komentarz